bkloky_dorast.jpg

Partner

Pokračovanie majstrovskej série.

Betpres Košice, A-čko BK Lokomotívy Košice, si na finálovom kole Extraligy vybojoval už siedmy majstrovský titul zmiešaných družstiev v rade. Táto majstrovská séria sa začala už v sezóne 2011/1012.

Záverečné extraligové kolo sa odohralo v peknej banskobystrickej hale Baseline Areny, ktorú my Košičania môžme domácim len a len v dobrom závidieť. Škoda, že takýto turnaj nemal väčšiu divácku kulisu, to je ale problém bedmintonu na Slovensku.

Na záverečný turnaj cestoval Betpres z prvej pozície priebežnej tabuľky, a tak podľa nového systému záveru súťaže, postupoval priamo do semifinále.

V ňom sa nakoniec stretol s KPŠ Košice, ktoré prekvapujúco porazilo vo štvrťfinále Lokomotívu Košice. Po jednoznačnom priebehu a výsledku napokon postúpil do finále.

Finálovú dvojicu nakoniec podľa očakávania tvorili dve prvé družstvá tabuľky po 3.kole, Betpres a Spoje Bratislava, ktoré v semifinále porazili Sokol Ilavu. Konečný výsledok by napovedal o jednoznačnom priebehu, dianie na kurtoch ale bolo vyrovnanejšie. Betpres ale potvrdil kvalitu, ktorú mal na súpiske a zaslúžene sa teší zo zlatých medailí.


Na každom takomto turnaji prídu zápasy a chvíle, ktoré pritiahnu pozornosť celej haly. Jedným takýmto momentom boli zápasy dánskeho hráča Linda, v ktorých ukázal niekoľko pekných bedmintonových trikov. A druhým bola druhá finálová mužská štvorhra Jarolím Vícen / Ladislav Tomčko proti Vojtěch Šelong / Marián Šulko. Zápas bol dramatický až do konca, rozhodujúci set skončil 25:23 a hráči sa vybičovali k naozaj vynikajúcim výkonom, za ktoré boli odmenení potleskom. Bárs by bolo v lige viac takýchto zápasov.

Prvé dve družstvá jednoznačne prevýšili zvyšok štartového poľa. Predurčovali ich k tomu súpisky, v ktorej na strane Betpresu popri košických hráčoch Milana Dratvu (získal cenu pre najužitočnejšieho hráča ligy), Jarolíma Vícena, Ladislava Tomčka, Bohumila Kašelu, figuroval aj český reprezentant Milan Ludík a po prvýkrát v histórii ligy aj dánsky hráč, Christian Lind Thomsen, nie tak dávno predstaviteľ dánskej bedmintonovej špičky. V ženskej časti hrali domáce Katarína Vargová, Gabriela Kaduková, Júlia Poláčková, doplnené o juniorskú reperezentantku Miu Tarcalovú.

Prísľubom do budúcnosti je účinkovanie druhého družstva pod hlavičkou Lokomotívy Košice. Na jeho súpiske boli mladí domáci hráči Peter Kováč, Viliam Turcsányi, Natália Tomčová, Richard Šmatlák, Samuel Ivanka, doplnení o skúsenejších
Mateja Poláčka, Martina Kožára, Katarínu Šariščanovú.

Výsledky finálového turnaja:

štvrťfinále:
Lokomotíva Košice - Merkury Broker Košice 3:5 (7:13)
CEVA Trenčín - Sokol Ilava 3:5 (10:7)

stretnutie o 5.miesto
CEVA Trenčín - Lokomotíva Košice 4:4 (9:9)

semifinálové stretnutia
Betpres Košice - Merkury Broker Košice 7:1 (14:2)
Spoje Bratislava - Sokol Ilava 6:2 (12:4)

finále: Betpres Košice - Spoje Bratislava 7:1

o 3. miesto: Sokol Ilava - Merkury Broker Košice 5:3

Konečná tabuľka:

1.Betpres košice
2.Spoje Bratislava
3.Sokol Ilava
4.KPŠ Košice
5.Lokomotíva Košice
6.CEVA Trenčín
7.AS Trenčín
8.Fénix Bratislava

 

 

 

Bedmintonový klub Lokomotíva Košice

www.bedmintonloky.sk

email: klub@bedmintonloky.sk

© 2017 RHplus. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper