bkloky.jpg

Partner

Prvé extraligové kolo

Nový ročník bedmintonovej Extraligy začal úvodným kolom. Liga má v súčasnej edícii len sedem účastníkov, z toho sú štyria košickí. Prvé kolo sa teda odohralo súbežne na dvoch miestach v Košiciach.

V telocvični na Janigovej sa stretli domáce družstvá Lokomotívy, A-čko štartujúce pod názvom AGB Ekoservis a B-čko vystupujúce ako Lokomotíva Košice s družstvami CEVA Trenčín a Sokol Ilava. V Rozhanovciach hostili družstvá KPŠ Košice, štartujúce ako Merkury Broker Košice a Oliver Košice, družstvo Spojov Bratislava.


Na úvod môžeme povedať, že až tak veľa sa oproti minulému ročníku nezmenilo, favoriti potvrdili ambície a usadili sa na čele priebežnej tabuľky. AGB Ekoservis Košice porazil CEVA Trenčín 7:1 a Ilavu 8:0. Spoje Bratislava si poradili s Merkury Broker Košice 6:2 a Oliver Košice 8:0.
A tak najzaujímavejšie a najdramatickejšie zápasy odohrala Lokomotíva Košice, v drese ktorej sa objavuje nastupujúca generácia hráčov a hráčiek. Stretnutia s Ilavou a CEVA Trenčín sa skončili remízou, kedy aj jednotlivé zápasy priniesli vyrovnané súboje.
Bude zaujímavé sledovať súboj týchto troch družstiev na diaľku o čo najlepšie umiestnenie pred finále v ďaľších kolách. K nim by sa mohol pridať Merkury Broker Košice. Či sa mu to podarí, uvidíme v priamych konfrontáciách v nasledujúcich kolách.

Po návšteve oboch telocviční, musí prísť na um myšlienka, aká je to škoda, že sa nedarí dostať súťažný bedminton do širšieho povedomia. Extraliga, v ktorej štartujú naši najlepší hráči, doplnení o legionárov, by na to bola výborná príležitosť. Má to ale širšie súvislosti, od hráčskej základne, cez propagáciu, možnosti organizátorov, atraktivitu samotnej ligy a v neposlednom rade po kultúrnom a vyhovujúcom prostredí pre hráčov aj pre divákov, čo je hlavne v Košiciach veľký problém. A po posledných udalostiach s usporiadaním mládežníckej olympiády, a s tým spojenou možnou výstavbou - nevýstavbou športovísk, sa zdá, že ním aj zostane.

Výsledky 1.kola:

AGB ekoservis Košice - CEVA Trenčín 7:1

Lokomotíva Košice- Sokol Ilava 4:4

AGB ekoservis Košice - Sokol Ilava 8:0

Lokomotíva Košice - CEVA Trenčín 4:4

Merkury Broker Košice - OLIVER Košice 7:1

OLIVER Košice - Spoje Bratislava 0:8

Merkury Broker Košice - Spoje Bratislava 2:6


Priebežná tabuľka po 1. kole

1.AGB ekoservis Košice 2 2 0 0 15:1 4

2.Spoje Bratislava 2 2 0 0 14:2 4

3.Merkury Broker Košice 2 1 0 1 9:7 2

4.Lokomotíva Košice 2 0 2 0 8:8 2

5.CEVA Trenčín 2 0 1 1 5:11 1

6.Sokol Ilava 2 0 1 1 4:12 1

7.OLIVER Košice 2 0 0 2 1:15 0

Bedmintonový klub Lokomotíva Košice

www.bedmintonloky.sk

email: klub@bedmintonloky.sk

© 2017 RHplus. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper