Natália s dvomi prvenstvami

Na celoslovenskom turnaji kategórie U17 hranom počas víkendu v Púchove bola našou najúspešnejšou hráčkou Natália Tomčová.

Dokázala zvíťaziť v dvojhre aj štvorhre dievčat, v mixe k tomu pridala striebro. V "klubovom" finále dvojhry dievčat sa Natália stretla s Michaelou Telehaničovou a po výsledku 21:10,21:13 sa mohla tešiť z turnajového prvenstva.
Natália a Michaela sa stretli aj vo finále štvorhry, Natália hrala so svojou "tradičnou" spolohráčkou, Júliou Chmurovičovou a Michaela vytvorila pár s Dášou Štrofekovou. Po výhre 21:9,21:14 triumfovali prvé nasadené Natália s Júliou. V mixe spolu s Petrom Radóczim ako nasadené jednotky prešli až do finále, tu ale podľahli tretiemu nasadenému páru Kadlec/Kadlecová 21:14,21:17.
Turnajové prvenstvo pridal Peter Radóczi vo štvorhre chlapcov, s Borisom Karpjákom vo finále porazili jednotku turnaja, pár Kadlec/Suchý v dramatickom zápase 21:8,18:21,22:20. V dvojhre sa Peter prebojoval do semifinále, v ktorom podľahol Kadlecovi 23:21,10:21,6:21.

Ako si počínali naši ďaľší zástupcovia?

V dvojhre chlapcov sa Milan Ház dostal do štvrťfinále a Patrik Polák odohral vyrovnaný zápas s neskorším finalistom Karpjákom v druhom kole. Vo štvorhre spoločne skončili vo štvrťfinále na raketách nasadených jednotiek, Kadlec/Suchý.
Anna Skybová vo dvojhre neprešla cez prvé kolo, vo štvorhre spoločne s Bajusovou skončili rovnako v prvom kole. V mixe bolo druhé kolo maximom pre všetkých spomínaných.