Návrat k 3.kolu Extraligy

Tretie kolo Extarligy dalo dokopy štyri košické družstvá, a tak v hale Cassovia badminton spot vládla priateľská atmosféra.

AGB Ekoservis ukázal svoju dominanciu, obe družstvá KPŠ Košice zdolal výsledkom 8:0. Milan Ludík, Milan Dratva a Jarolím Vícen predstavujú kvalitu, prevyšujúcu súperov. Obom Milanom budeme aj naďalej držať palce na ich ceste k vybojovaniu si účasti na olympijských hrách v Tokiu 2020. Najviac si zo zostavy AGB Ekoservis zahrala Katka Šariščanová, ktorá odohrala obe dvojhry s Remeňovou a Staškovou na tri sety, a najmä zápas proti Staškovej bol vyrovnaný a napínavý až do konca. Dievčatá si siahli na dno síl, odohrali množstvo, na naše pomery, dlhých výmien. Katka nakoniec zvíťazila 24:22 v treťom sete.

Zaujímavým bol aj obrat, ktorý predviedol Viliam Turcsányi v drese Lokomotívy v zápase so Strnadom. Po prehranom prvom sete prehrával v druhom 15:20, aby nakoniec v sete zvíťazil 24:22. Následný tretí set už potom ovládol v pomere 21:13.

V drese Lokomotívy sa predstavili juniorské reprezentantky, Sofia Slosiariková a Michaela Telehaničová. Obe svoje dvojhry vyhrali a bodovali aj vo štvorhre.

Potešili aj výkony ďaľšieho juniorského reprezentanta, Petra Radócziho, aj keď nimi vo farbách Merkury Broker prispel k prehre Lokomotívy. Vo vzájomnom zápase týchto dvoch družstiev v dvojhre porazil Šmatláka a vo štvorhre prispel k výhre nad párom Poláček / Šmatlák.

Pred finálovým kolom je AGB Servis najväčším favoritom na titul, Lokomotíva zabojuje s CEVA Trenčín o postup do semifinále.