Majstrovstvá Európy 2021 rozlosované

Milan Dratva sa v prvom kole dvojhry mužov stretne s Fínom Eetu HEINO (89.rebríčka BWF), 

Martina Repiská bude v prvom kole dvojhry žien súperiť s tureckou reprezentantkou Aliye Demirbag (61.hráčka rebríčka BWF). Český reprezentant a súčasť ligového družstva Lokomotívy Košice, Milan Ludík, vyzve v druhom kole nasadenú jednotku a svetovú dvojku, Viktora Axelsena.

Šampionát sa odohrá od 27.apríla do 2.mája v ukrajinskom Kijeve. Európska federácia znížila počet účastníkov na 40 v dvojhrách a 28 v štvorhách, čo zdvôvodňuje vyššou kvalitou zápasov. Pre bedmintonovo menšie krajiny to nie je dobrá správa, ale v Kyjeve bude mať Slovensko dvoch svojich zástupcov, čo je výborné.

Uvidíme, či sa Caroline Marin podarí získať piaty titul v rade, čo by bolo prvý krát v histórii. Viktor Axelsen sa pokúsi o obhajobu a o svoj tretí titul, Obhajcammi v štvorhrách budú Kim Astrup/ Anders Skaarup Rasmussen (DEN) a Gabriela Stoeva/ Stefani Stoeva (BUL). Uvidíme, či im obhajoba podarí, na svoju chvíľu čaká niekoľko mladých a nastupujúcich párov.
Isté je, že v mixe bude korunovaný nový európsky šampión, keďže obhajcovia titulu, Chris a Gabby Adcock sa zo šampionátu odhlásili.

Rozlosovanie turnaja

Boje na kurtoch si budeme môcť pozrieť na badmintoneurope.tv