msr_u19_mix_2022.jpg

Partneri

 

V&A group s. r.o.

9.titul v rade

Keď Laco Tomčko ukazoval menoslov klubov na víťaznom pohári belgickému spoluhráčovi Moreelsovi, svietila tam veľká majstrovská šnúra Lokomotívy, aj keď pod rôznymi reklamnými menami. Tento titul je v neprerušenom slede v poradí deviaty.

Aktuálne ukončený ročník vojde do historických tabuliek ako raritný. Prvé kolo sa odohralo 26.9.2020 v Košiciach a Bratislave. Druhé kolo až o rok, 2. a 3.10.2021, v Ilave za účasti všetkých družstiev. A finálové kolo sa odohralo 5.-6.3.2022 v Trenčíne. V priebehu ročníka sa zmenili zostavy, mladší hráči a hráčky prešli vekovými kategóriami.

Na finálovom kole sa v sobotu odohrali štvrťfinálové zápasy. Do semifinále postúpil Sokol Ilava po víťazstve nad bratislavskými Spojmi 6:2 a Lokomotíva Košice po výhre nad BKR Púchov 8:0. Prekvapenie sa teda nekonalo, na Ilavu čakal v semifinále AGB ekoservis Košice a na Lokomotívu Merkury Broker Košice. V sobotu sa ešte
odohral zápas o 5. miesto, v ktorom Spoje porazili BKR Púchov 7:1.

V prvom semifinále Ilava bojovala o čo najlepší výsledok, na favorita ale nemala nárok. V tomto stretnutí zaujal zápas mužskej dvojhry medzi Andrejom Antoškom a v košickom drese hosťujúcim belgickým reprezentantom Moreelsom. Konečný výsledok 6:2 posunul do finále AGB ekoservis Košice. Najviac emócií v hale priniesol druhý semifinálový zápas medzi Merkury broker Košice a Lokomotívou Košice. Stretnutie sa skončilo remízou 4:4, mimochodom tak ako v prvom kole dlhodobej časti.
O postupe teda rozhodoval "zlatý zápas". Právo voľby, či to bude dvojhramužov, dvojhra žien alebo mix mal Merkury Broker a ten si určil dvojhru mužov. Hrdinom okamihu pre Lokomotívu sa stal Poliak Adam Bibik, ktorý zvíťazil nad Ľubošom Petrovským v dvoch setoch a rozhodol o postupe do finále.

Zápasy o umiestnenie sa hrali už v pokojnej atmosfére. Merkury Broker sa nepreniesol cez sklamanie zo semifinálového vyradenia a prejavila sa už aj únava a hladko prehral s Ilavou 1:7. Finále bolo jednoznačnou záležitosťou favorita, AGB ekoservis porazil Lokomotívu 8:0.

AGB ekoservis prešiel súťažou bez zaváhania. Na finálové kolo sa ešte posilnil a vyrukoval s bezkonkurečnou zostavou. Videli sme Belgičana Maxima Moreelsa, českého reprezentanta Milana Ludíka, majstra Slovenska Milana Dratvu, olympioničku Martinu Repiskú, úradujúcu majsterku Slovenska Katarínu Vargovú a Jarolíma Vícena. Lokomotíva dosiahla maximum, plusom je, že príležitosť dostali mladí odchovanci klubu Sofia Slosiariková, Michaela Telehaničová, Peter Radóczi, Viliam Turcsányi, Peter Kováč, Richard Šmatlák a spomínaný Poliak Adam Bibik. Záverečné kolo pre zranenie vynechala Natália Tomčová.

Gratulujeme !!!


Výsledky stretnutí:

Štvrťfinále

Lokomotíva Košice - BK Racquets Púchov 8:0
Spoje Bratislava - Sokol Ilava 2:6

Stretnutie o 5.miesto
Spoje Bratislava - BK Racquets Púchov 7:1

Semifinále
AGB ekoservis Košice - Sokol Ilava 6:2
Lokomotíva Košice - Merkury Broker Košice 5:4

o 3. miesto
Sokol Ilava - Merkury Broker Košice 7:1

Finále

AGB ekoservis Košice - Lokomotíva Košice 8:0

Bedmintonový klub

Lokomotíva Košice

www.bedmintonloky.sk

klub@bedmintonloky.sk

© 2017 RHplus. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper