_C043650.jpg

Partneri

 

 

Úspech Milana Dratvu v Poľsku

Milan sa z turnaja Yonex Polish Open vo Varšave vrátil s 1520 bodmi do svetového rebríčka. 

Opäť sa musel do hlavnej súťaže prebojovať z kvalifikácie. Postupne v nej zdolal domácich hráčov - Adama Szolca 21:14, 21:19, následne Michala Szimczaka 21:10, 21:19 a v treťom kole Huberta Paczeka 20:22, 21:19, 21:17. V prvom kole hlavnej súťaže prešiel cez Mateusza Dubowského, keď súper musel odstúpiť pre zranenie. V druhom kole Milan narazil na nasadenú osmičku turnaja, Angličana Toby Penta, a podľahol mu 8:21, 17:21.

Vo štvorhre spolu s Matejom Hliničanom nastúpili v prvom kole proti indonézsko-malajzijskému páru Agripinna Prima Rahmanto Putra/Ching Weng Chua prehrali 8:21, 11:21.

 

Milan pre zväzovú stránku zhodnotil:

 

„Viac-menej spokojný, aj tak by sa to dalo zhrnúť. Svoj prvý zápas som začal dobre a po ľahko vyhratom prvom sete som mal problém sa skoncentrovať a mal menšie problémy. Našťastie sa mi však podarilo ukončiť to v dvoch setoch. Druhý zápas sa prvému podobal ako vajce vajcu. Opäť víťazný koniec v tesnom druhom sete. V postupovom kole som sa stretol so skúseným Poliakom Paczekom. Začal som dobre a celý prvý set som viedol o dva-tri body. Pri stave 18-16 však súper využil šance a ukradol prvý set pre seba. V druhom a treťom sete som robil všetko preto, aby som ho unavil a podarilo sa mi zápas tesne vyhrať. V hlavnej súťaži som sa tešil na zápas s ďalším Poliakom, Dubowskim, ktorý sa ale neuskutočnil. Súper vzdal zápas kvôli pretrvávajúcemu zraneniu. V osemfinále som teda nastúpil proti výbornému Angličanovi Pentymu. Od začiatku zápasu mi dal pocítiť svoje sebavedomie a prvý set vyhral bez toho, aby som sa odvážil klásť odpor. V druhom sete som sa ale zbavil pochybností a hral som uvoľnene, čo sa ukázalo ako správna voľba a aspoň som si dokázal otestovať svoje schopnosti a mohol som odísť z kurtu bez potupy.“

 

Bedmintonový klub

Lokomotíva Košice

www.bedmintonloky.sk

klub@bedmintonloky.sk

Galavečer ŠOK 2023 - njúspešnejší kolektív - BK Lokomotíva košice

 

 

 

© 2017 RHplus. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper